Ana Sayfa Kurumsal Ürünlerimiz Hizmetlerimiz SSS İletişim
ENTEGRE İlaç, Peyzaj, Tarım San. Ve Tic Ltd. Şti


Etkili olduğu haşereler

Karasinek, sivrisinek, hamam böceği, kum sineği, güve, tatarcık, tahta kurusu, kaınca gibi haşerelere karşı kalıcı (Residual) bir insektisittir. Memelilere toksit etki yapmaz. WHO tarafından kullanılmak üzere formüle edilmiştir.


Kullanıldığı yerler

Sokak, cadde, çöplükler, Pazar yerleri, bataklık alanlar, tatil köyleri, mezbahaneler, belediyeler, hayvan barınakları, foseptikler, endüstriyel atıkları olduğu yerlerde kullanılır.


Uygulama şekli ve zamanı

Karasinek için sabah gün doğmadan önce, sivrisinek mücadelesi için akşam gün batımından sonra ilaçlama yapılmalıdır. Hamamböceği mücadelesi için de uygulama gece yapılmalıdır. Gerek elde ve gerekse araç üzerinde taşınan ULV  sıcak sisleme cihazları ile uygulama yapılır. Araça takılan cihazlarda aracın ortalama hızı 8-15km/saat olmalıdır.  ULV uygulamasında çıkışdebisindeki zerrecik büyüklüğü 0,5-20 mikron olmalıdır. Yürüyen haşerelere karşı 0,3-0,5m’lik bant şeklinde uygulama yapılır.ULV uygulamasında yüksek ani düşürücü (knock-down) etkili olup ilaçlama sıcak ve nemli bölgelerin kalorfer dairelerin, mutfaklar, dolap içleri,süpürgelikler, mazgal delikleri ilaçlandıktan sonra en az 3-5 saat arası kapalı tutulmalıdır. Daha sonra içeriye girmeden önce en az yarım saat havalandırılmalıdır.

Çıkış debisindeki zerrecik büyüklüğü 0,5-20 mikron olmalıdır. Kapalı alanları ilaçladktan sonra 3-5 saat kapalı tutmalı içeri girmeden önce yarım saat ortam havaandırılmalıdır.


Kullanım şekliEtiketi okuyunuz

İlaç insan ve hayvan yiyiceklerinden uzak yerlerde depolanmalıdır. Kullanma anında içme ve kullanma sularına bulaşmamalıdır. Gıda maddelerinin üzerine püskürtülmemelidir.İlaçlamayı yapan şahıslar herhangi bir bulaşma ihtimaline karşı el ve yüzleri bol su ve sabun ile yıkanmalıdır. İlaçlama esasında eldiven ve maske kullanılmalıdır.İlaç kabını çocuklardan, gıda maddelerinden ve hayvanlardan uzaka kilitli yerlerde tutunu. Boş ambalajlar başka amaçlı kullanılmamalı ve usulüne uygun, yakara ya da gömerek imha edilmelidir. Ürün balıklara ve bal arılarına zehirlidr. Ürünü su kaynaklarında uygulamayınız.

Zehirlenme belirtileri

Baş dönmesi, nefes alma zorluğu, halsizlik, ağız salyalaşması, ishal, göz bebeklerinin büyümesi ve küçülmesi, kaslarda titreme ve kasılma, yüzde uyuşukluk, deride yanma görülür.

İlk yardım

Hasta ilaçlı sahadan uzaklaştırılmalıdır. İlaç bulaşan elbiseler çıkartılır, ilaç bulaşan vücut kısımları bol sabunlu su ile yıkanmalıdır. Zehirlenme halinde hastayı kusturmayınız. Antidotu yoktur. İlaç yutulmuş ise mide yıkanır. Zehirlenme şiddetine göre semptonlara göre tıbbi tedavi uygulanır.

Depolama

0ºC altında ve 50ºC üstündeki ısılarda depolanmamalıdır. İlaç kendi orjinal kabında kendi etiketi altında ağzı açılmamış ve kilit altında saklanmalıdır.Raf ömrü 2 yıldır.


Boş kapların imhası

İzin verilen bir çöp gömme arazisinde imha ediniz. Açık olarak atılması yasaktır. Alternatif imha usulleri için yetkililere danışınız.Zehirlenme durumunda Ulusal Zehir Merkezi (UZEM) 114 nolu telefonu arayınız.ENTEPHENOTHRİN 300 EC

LARVASİT (IGR)


Halk Sağlığı alanında ULV ve sıcak sisleme ile kullanılan, residuel kontakt etkili bir insektisittir.

Form lasyonu (a/h)

Oranı gr/lt

Etkinliği

Toksititesi

Akut oral LD 50

IR-TRANSPHENOTHRIN

300

Öldürücü (Killing)

5000 mg/Kg

TETRAMETHRİN (saf)

150

Düşürücü (Knock-Down)

5000 mg/Kg

PIPERONİL BUTOKSİT (saf)

300

Etki arttırıcı (Sinerjist)

7500 mg/Kg

Hedef haşere

Uygulama şekli ve alanı

WHO'ya göre etkili madde dozu (a.i.)

Seyreltme oranı ve uygulaması

Sivrisinek

ULV-Açık alan

5 gr/ha

1lt. ENTEPHENOTHRİN 300 EC+ 119lt. su ile seyreltilir ve 2L/ha uygulanır.

Karasinek

ULV-Açık alan

6,25 gr/ha

1lt. ENTEPHENOTHRİN 300 EC 95lt. su ile seyreltilir ve 2L/ha uygulanır.


Karasinek, Hamamböceği

Residual kalıcı uygulama

2,5 gr/m²

1 lt. ENTEPHENOTHRİN 300 EC 10lt. su ile seyreltilir ve 120m² alana  uygulanır.