Ana Sayfa Kurumsal Ürünlerimiz Hizmetlerimiz SSS İletişim
ENTEGRE İlaç, Peyzaj, Tarım San. Ve Tic Ltd. Şti

ENTEBENZURON 20 SC

LARVASİT (IGR)


Halk Sağlığı alanında sivrisinek ve karasinek larva mücadelesinde etkili yeni bir insektisittir.EMTEBENZURON 20 SC’nin içeriği :

Litresinde 200gr saf Diflubenzuron içermektedir.

Etkili olduğu haşereler :

Sivrisinek, karasinek, tatarcık ve insan biti larva halinde iken etkili IGR (Böcek gelişim düzenleyici) bir ilaçtır. Canlılara zararsızdır ve çevreyi kirletmez.


Özelliği :

IGR (Böcek Gelişim Düzenleyici) ve geniş spektrumlu bir ilaçtır. Sadece larvalara karşı etkilidir. Sivrisinek ve karasinek larvalarında kitin gelişiminde deri değişimini engeller ve larvaların ölümüne neden olur. Oral yolla yapılan sindirimi etkiler. Hem ıslak hamde de karasineklerin üreme yerleri olan katı atıkların olduğu yerlerde kullanılır. Hem kirli sularda ve hem de temiz sularda etkilidir. Organik solvent (çözücü) içermez ve su bazllıdır. Etki süresi 4-5 (30-36 gün) haftadır. Çevre kirliliğine neden olmaz ve leke yapmaz. Sulu formülasyon olduğundan karışım homojen olması daha kolaydır. Sivrisinek üreme alanlarında ENTEBENZURON 20 SC ile hazırlanan konsantrasyonu pülverizatör, sırt püskürtücü veya ULV makinasıyla geniş alanda uygulama yapılır. Karasinek üreme alanlarında ENTEBENZURON 20 SC ile hazırladığımız konsantrasyonu pülverizatör, sırt püskürtücü veya ULV makinasıyla gübrelikler, çöp alanlarında derin nüfuz edecek şekilde uygulama yapılır. Karasineklerin üreme yerleri olan çöplükler, gübrelikler gibi yerlerde yumurta, larva veya pupa dönemlerinde etkilidir.


Kullanım şekli
Sivrisneklerde 1 litre ENTEBENZURON 20 SC ile 8 hektar alan ilaçlanır.

Karasineklerde 1 litre ENTEBENZURON 20 SC ile 400m² alan ilaçlanır.


Korunma

ENTEBENZURON 20 SC kullanırken maske ve eldiven kullanılmalıdır. Ilaçlama yapıldıktan sonra giyecekler bol su ve sabun ile yıkanmalıdır. Boş ilaç kapları imha edilmelidir, başka amaç için kullanılmamalıdır. İlacın orijinal kabında çocukların ve hayvanların erişemeyeceği kuru bir yerde muhafaza ediniz. Depolama süresi 2 yıldır. İlaçlama sırasında sigara içmeyiniz yemek yemeyiniz.


Zehirlenme durumunda Ulusal Zehir Merkezi (UZEM) 114 nolu telefonu arayınız.

Zararlı türü ve yaşam evresi

Uygulama alanı

Uygulama aleti

WHO'ya göre etkili madde dozu (a.i)

Seyreltme oranı ve uygulama oranı

Sivrisinek Larva

Sulak yerler

Pulverizatör

ULV makinaları

Sırt püskürtücü

20 g ai/ha

1 Litre ilaç 799 litre su ile seyreltilip 8 ha alana uygulanır.

Karasinek larva

Çöp toplama alanları

Çöp konteynerleri

Pulverizatör

ULV makinaları

Sırt püskürtücü

0,5 g ia/m²

0,050 litre ilaç 9,950 litre su ile seyreltilip 20m² alana uygulanır.

Form lasyon bileşimi

 Oranı gr/lt

Etkinliği

DİFLUBENZURON

200 (saf)

Larvasit