Ana Sayfa Kurumsal Ürünlerimiz Hizmetlerimiz SSS İletişim
ENTEGRE İlaç, Peyzaj, Tarım San. Ve Tic Ltd. Şti

ENTECYF-UL 50 EC

Halk sağlığında ULV, sıcak sisleme spreyleme yöntemleriyle geniş etki alanlı residuel uygulama ilaçı

Formülasyon bileşimi

Oranı gr/lt

Etkinliği

Toksititesi

Akut oral LD 50

CYFLUTHRİN (Saf)

54,94

Geniş spektrumlı, ani etkili kalıcı ve öldürücü

250mg/kg

TETRAMETHRİN (Saf)

16,30

Düşürücü (Knock-Down) etkili

5000mg/kg

PİPERONİL BUTOKSİT (Saf)

33,33

Etki arttırıcı, bağışıklığı önleyici

7500mg/kg

FORMÜLASYONUN TOKSİTİTESİ4396mg/kg

Etkili olduğu haşereler

Sivrisinek,karasinek, hamamböceği, bit, pire, tahtakurusu, karınca gibi haşere mücadelesinde kullanılır. Memelilere toksititesi düşüktür. Organik fosforlu Carbamate gruplarına dirençli haşerelere karşı kalıcı (residual) bir insektisittir.

Kullanıldığı yerler

Belediyeler, ilaçlama şirketleri, sağlık kuruluşları, Pazar yerlerinde, çöplüklerde, kamp alanlarında, tatil köylerinde, bataklıklarda, mezbahanelerde, apartman, otel, ev, büro, yatakhane, okul, restaurant gibi alanlarda kullanılır. Kokusu yoktur ve leke bırakmaz.

Uygulama şekli ve zamanı

Elde, sırtta taşınan araca takılan ULV ve termal sisleme cihazları ile uygulama yapılır. Sinek ve sivrisinek mücadelesinde 1lt. Ilaç49lt.su veya mazot ile karıştırılarak bu karışımdan hektara 1lt. Gelecek şekilde uygulanır. Açık alanda karasinek, sivrisinek mücadelesinde çöpliklerde, Pazar yerlerinde, gübreliklerde ve ahır uygulamasında 55mlt. Ilaç 5lt. Su veya mazot ile seyreltilir ve 100m² alana uygulanır. Ahırlarda, çöplüklerde yüzey iyice ıslanıncaya kadar püskürtülür. Açık alanda aracın hızı saatte 8-15km/saat arası olmalıdır. ULV uygulamasında zerrecik büyüklüğü 0,5-35 mikron arası olmalıdır. Hayvan barınaklarında residual ilaçlama konsantre pülvarizatör ile duvara yaklaşık 40cm mesafede haşerelerin gezindikleri ve saklandıkları yerlere püskürtülür. Uçakla ilaçlamada rüzgar hızı saatte 10km’den fazla olmamalıdır. İlaçlama sabah ve akşam üzeri yapılmalıdır.

Kullanım şekli


Haşere

Uygulama şekli ve alanı

WHO'ya göre etkili madde dozu (a.i.)

Seyreltme oranı ve uygulaması

Sivrisinek

Karasinek

ULV ve sıcak sisleme-Açık alan

1gr/ha

1lt.ENTECYF-UL 50 EC ile 53,64lt. su veya mazot seyreltilir ve 54,94 hektar alana uygulanır

Karasinek,

Hamamböceği,Karınca,

Tahtakurusu,pire,kene

ULV- ve sıcak sisleme-Pülverizatör kapalı alan

0,03gr/m²

1lt.ENTECYF-UL 50 EC ile 5lt. su veya mazot seyreltilir ve 100m² alana uygulanır

Korunma

İlaç kulanırken koruyucu elbise ve eldiven kullanınız. İlaç bulaşan vücut kısımları bol sabunlu su le yıkayınız. Gıda maddelerinin üzerine püskürtmeyiniz. Boş kapları üç kez yıkayınız ve izin verilen bir çöp gömme arazisinde imha ediniz Başka amaçla kullanılmamalıdır.

Antidotu

Antidotu yoktur. Semptomatik tedavi uygulanır. Sinir sistemi etkilenmelerinde antikonvusan olarak fenitoin kullanılabilir. Zehirlenmelerde doktora müracaat edilmeli ve ilaç etiketi gösterilmelidir.


Zehirlenme durumunda Ulusal Zehir Merkezi (UZEM) 114 nolu telefonu arayınız.